پسر خیابونی
نوشته های پسر خیابونی
پیوندهای روزانه

نمیدونم میدونید که من از اون دسته آدما هستم که وقتی کتابی رو بخونم اگر فیلمش رو ساخته باشن، حتما فیلمش رو هم می بینم فقط به این دلیل که تفاوت محسوس رو حس کنم و ببینم فیلمنامه با کتاب اصلی چقدر متفاوته. خب از جمله فیلم ها. مثل ارباب حلقه ها و هری پاتر و گروگ میش  از اون دسته فیلم هایی بودند که سینمایی اکران شدند. اما بحث سر کتاب هایی هست که سریال اونها ساخته شده. مثل امیلی در نیومون، بابا لنگ دراز ( انیمیشن بود) و الان اون چیزی که مد نظرمه سریال نغمه یخ و آتش هست که نام سریال اون به نام بازی تاج و تخت در حال پخش هست ( Game Of Thrones ). این کتاب نوشته جرج.آر.آر مارتین هستش که تا الان تا کتاب چهارم ترجمه شده و فیلمش تا فصل پنجم پخش شده.

این اطلاعات رو دادم که برم سر اصل مطلب. اول به جناب نویسنده پیشنهاد میکنم لطفاً دیگه ننویس  وقتی قراره زحمتت رو اینجوری بسازن. دیگر اینکه بنده الان تصمیم گرفتم که این سریال رو نگاه کنم. ( از روی بیکاری )

به شخصه نظر من اینه وقتی قراره سریالی رو بسازید اونم از روی کتاب چون سریال هست پس میتونید خیلی بیشتر به کتاب شباهتش بدین و خیلی به کتاب نزدیکش کنید.

توی فیلم از یه سری بازیگر استفاده شده که خیلی هاشون به بازیگر شباهتی ندارند. البته فیلم از کیفیت فیلم برداری زیبایی برخورد داره و خیلی خوب تصاویر و جلوه ها ساخته شدند؛ اما شخصیت ها هیچ شباهتی به توصیفات کتاب ندارند. فقط مثلاً کوتوله، کوتوله هست. یا بچه های سر سی موهای بلوند دارند. در صورتی که روی لب های برجسته جافری توی کتاب چند بار صحبت شده در فیلم لبی روی صورت شاه جافری دیده نمیشه. تو فیلم شوالیه گل ها (سِر لوراس) شخصی هم جنس باز نشون داده شده. در فیلم ابهتی در چهره استنیس برتیون دیده نمیشه. در فیلم جان اسنو اونقدر تپل و کوتاه نشون داده شده که من تعجب میکنم چطوری شمشیر به دست می گیره. بانو کتلین به گونه ایی گریم شده که به دختر آشپز شباهت داره تا زن لرد استارک. از همه این ها که بگذریم می رسیم به مهترین اصل که بنده به شخصه این همه وقت و زمان گذاشتم برای خوندن کتاب اول توقع داشتم نصف اون برام سریال پخش بشه نه اینکه به سرعت کتاب رو ببنیم و فیلم به کتاب دوم برسه.

از خوبی های فیلم میتونم این رو اشاره کنم که دیالوگ ها کاملاً به کتاب شباهت دارند. 

در آخر اگر سریال رو ندیدن و میخواین سریال رو تماشا کنید دارای صحنه هایی هست که پیشنهاد میشه در جمع دیده نشه. 

(کسی لینک دانلود فیلم رو هم خواست بگه واسش می فرستم)

......................................

پ.ن1 : حس کردم اینا رو باید بگم تو ذهنم می چرخید.

نوشته شده توسط علیرضا [ سه‌شنبه 19 آبان‌ماه سال 1394 ] [ 23:55 ]